ЯК ВИБРАТИ ОРТОПЕДИЧНИЙ МАТРАЦ ДЛЯ ДИТИНИ?

Із-за сидячого способу життя і захоплення гаджетами з самих ранніх років сучасні діти вже в шкільному віці мають проблеми з хребтом. Правильно підібраний ортопедичний матрац відмінно справляється з профілактикою сколіозу, допомагає виправити ситуацію на початкових стадіях захворювання.

 

Ортопедичний матрац можна використати навіть для новонародженого. Він повинен відповідати двом головним вимогам:

1. Бути жорстким, оскільки хребет дитини після народження продовжує активно формуватися і потребує додаткової підтримки;

       

2. Містити тільки натуральні матеріали, що добре пропускають повітря: в даному випадку ідеальним варіантом буде кокосова койра, що забезпечує матрацу достатню жорсткість. Новонароджений украй уразливий до запахів і випарів від навколишніх його речей: щонайменший подразник здатний викликати серйозну алергію. Тому чохол матраца має бути виконаний з гіпоалергенного матеріалу, наприклад, бавовни. Існують моделі з непромокальними чохлами, які можна знімати і стирати в машинці.

Після двох років дитині можна вибирати менш жорсткий матрац, наприклад, на основі латексу або сучасного матеріалу naturfoam, який здатний набувати форми тіла, покращує кровообіг, має тривалий термін служби. Що стосується вибору між матрацом з пружинами або без пружин, то питання тут, швидше, не в особливостях конструкції, а в якості матеріалів і виконання. Проте слід пам'ятати, що діти на ліжках не лише сплять, але ще і дуріють: бігають або стрибають. Тому якщо у вас активна дитина, віддайте перевагу безпружинному матрацу.

У 11-12 років у дітей починається гормональна перебудова організму, яка обумовлює різкі зміни зростання і ваги. Хребет в цей період схильний до особливих навантажень, спостерігається розвиток або посилювання сколіозу. Дуже важливо підібрати такий матрац, який понизить тиск на хребет і забезпечить правильне формування скелета. Він має бути досить жорстким, проте якщо у підлітка невелика вага, можна купити матрац середньої жорсткості.

         

З народження і до 20 років хребет активно розвивається і росте, вимагаючи особливої підтримки і турботи. Купівля ортопедичного матраца - це не таке вже і велике, але дуже важливе вкладення в здоров'ї вашої дитини.