ЯК ВИБРАТИ ЛІЖКО ДЛЯ КОМФОРТНОГО СНУ?

Третину свого життя ми витрачаємо на сон, і це переконлива причина потурбуватися про якість свого ліжка. А ми допоможемо вам визначитися з правильним вибором.

Починати треба з фізичних параметрів - вибрати відповідний розмір і висоту ліжка.

Висота важлива для літніх людей, яким підходить більше підведений варіант. Потрібну довжину можна вичислити, додавши 10-15 см до свого зростання. Вам має бути комфортне спати у своєму ліжку - це основне правило.

Завжди уточнюйте розмір ліжка при купівлі, особливо якщо площа спальні обмежена. Якщо ви любите перед сном читати або дивитися відео, зверніть увагу на моделі з узголів'ям - вони зроблять процес підготовки до сну набагато приємніше.

          

          

Переходимо до менш очевидного, але дуже важливому чиннику: матеріал, з якого зроблено ліжко. При неправильному виборі ви будете вимушені вдихати токсичні випари упродовж декількох місяців. Тому бажано, щоб матеріал для вашого ліжка був екологічним і безпечним для здоров'я. Кращий варіант - це ліжко, зроблене з масиву натурального дерева. До того ж вона буде міцнішою і прослужить вам довгий час.

Каркас ліжка і основа під матрац

Каркас - це несна конструкція ліжка, яке може бути зроблене з дерева, металу або ж з дешевших, але менш надійних МДФ, ДВП, ДСП.

Основа під матрац найчастіше є металевою або дерев'яною рамою, до якої кріпляться ламелі(зігнуті дощечки) з дерева або пластика. Такі грати сприяють випару вологи з матраца. А гнучкість і еластичність ламелей дозволяє вашому тілу правильно розподілити навантаження під час сну. Це дуже важливо, особливе якщо ви не використовуєте ортопедичний матрац. Чим більше ламелей, тим міцніше основа: в ідеалі їх має бути 15 штук для односпального ліжка. Проте при великих навантаженнях матрац може продавлюватися, а ламелі - ушкоджуватися. В цьому випадку краще зупинити вибір на суцільній основі для ліжка.

Перед купівлею обов'язково перевірте місця, де елементи ліжка з'єднуються між собою: там не повинно бути тріщин, ушкоджень, слідів клею і так далі.

Якщо квартира маленька, відмінним варіантом може стати ліжко з додатковими висувними ящиками для зберігання речей. Існують також ліжка-трансформери, які можуть складатися в шафу або стіл.

          

          

Робіть вибір - і насолоджуйтеся спокійним здоровим сном!