ЯК ВИБРАТИ ПРАВИЛЬНЕ ЛІЖКО?

Від якості сну залежить дуже багато що в житті людини. Успіх на роботі, особисте життя і стан здоров'я. Тобто до вибору ліжка треба віднестися дуже серйозно.

На що важливо звернути увагу, підбираючи ліжко?

1. Оптимальний розмір.

Щоб точно зрозуміти, чи підходить вам ліжко, треба лягти на неї і закласти руки за голову. Якщо лікті не звисають, а ноги не упираються в нижню частину, значить, ліжко ідеального розміру.

2. Форма.

          

                                        

Кругле або овальне ложе стане яскравою деталлю інтер'єру. Проте варто врахувати: постільну білизну для такого ліжка доведеться шити на замовлення. Крім того, предмети інтер'єру нестандартної форми зазвичай займають більше місця. Якщо ж ви хочете уникнути зайвого клопоту, краще зупинити вибір на класичній прямокутній моделі.

3. Висота.

Цей критерій не впадає у вічі, проте він теж дуже важливий. Якщо ліжко призначається для літньої людини, не варто вибирати низькі моделі. Ці параметри вплинуть на те, наскільки зручним буде ліжко, а ось її міцність залежить від характеристик каркаса і основи.

Який каркас вибрати?

Сьогодні розрізняють два основні види каркасів : на ніжках або на подіумі.

           

           

Прийнято вважати, що другий варіант міцніший. Проте це більшою мірою залежить від якості складання. Тому перед купівлею треба як можна уважніше оглянути каркас, перевірити, наскільки міцно сполучені усі деталі. Будь-яке ліжко, зібране належним чином, прослужить довгі роки.

Основна відмінність каркасів ліжок полягає лише в наявності або відсутності вбудованих скриньок. Перший варіант характерний для подиумных ліжок. Він дає можливість значно заощадити місце. А другий дозволяє матрацу "дихати", що теж дуже важливе для хорошого сну.

Розрізняються каркаси і за матеріалом. Найміцнішими вважаються дерев'яні і металеві. За рахунок того, що ці матеріали піддаються спеціальній обробці, вони можуть зберігати первинний зовнішній вигляд дуже довго. Крім того, це найбільш екологічні варіанти.

Ліжка також можуть виготовлятися з МФД, що ламінує або звичайного ДСП, проте їх якість і довговічність залишають бажати кращого.

Основа під матрац: важливі особливості.

\

Основа ліжка - це жорстка рама, на якій кріпляться невеликі пластини. Саме на них і кладеться матрац. Сьогодні ці пластини, або ламелі, роблять з дерева або схожих матеріалів. При цьому в основі міцного якісного ліжка повинно бути не менше 15 ламелей.