ОРТОПЕДИЧНИЙ МАТРАЦ: ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИБОРУ

 Головне завдання ортопедичного матраца - дозволити хребту сплячої людини увесь час знаходитися в природному положенні. Проте хребет у кожної людини має свої особливості(величина вигинів, наявність дефектів), тому не існує одного варіанту матраца, який підійде усім.

        

При виборі ортопедичного матраца слід враховувати деякі моменти:

1. Залежно від ваги і наявності проблем з хребтом необхідно вибирати матраци певної жорсткості. Основне правило: матрац не повинен втрачати форму під вашою вагою або здаватися дуже м'яким. Проте слід уникати і зайвої жорсткості, якщо на те немає спеціальних рекомендацій лікаря. Для літніх людей і тих, у кого невелика вага, більше відповідним варіантом є матрац середньої жорсткості або м'який. Жорсткі матраци призначені для підлітків, великих дорослих, а також усіх, у кого є схильність до сутулості.

           

2. Треба враховувати не лише жорсткість, але і відповідність вашої ваги максимально допустимому навантаженню. Адже матрац середньої жорсткості з навантаженням 120 кг на 1 спальне місце здаватиметься людині вагою до 70 кг досить жорстким, а людині, що важить 120 кг, досить м'яким. Комфортно відчувати себе можна і на жорсткому матраці, якщо його верхній шар міститиме, окрім жорсткого наповнювача, ще і м'який. Це може стати оптимальним рішенням для подружжя з великою різницею у вазі.

3. Ортопедичний матрац може бути як з пружинами, так і без них. У безпружинних моделях головне - якісний наповнювач: натуральний латекс, кокосові волокна, кінський волос(не для алергіків), spring foam. З недорогих варіантів - поролон.

   

4. Що стосується матраців з пружинами, то краще вибирати ті варіанти, де пружини розташовані окремо, а не пов'язані між собою. В цьому випадку навантаження розподілятиметься рівномірно, сприяючи здоровому сну, а матрац не обвисатиме.

       

5. При проблемах в поперековій зоні хребта можна придбати анатомічний матрац. Завдяки спеціальному складу він здатний набувати форми тіла сплячої людини, підвищуючи відчуття комфорту.

                

Років десять назад ортопедичний матрац вважався розкішшю, сьогодні ж він сприймається як необхідність і звичайна турбота про своє здоров'я і повноцінний відпочинок. Благо, сьогодні вибір моделей величезний, і кожен може вибрати для себе оптимальний варіант.