ВИБИРАЄМО МАТРАЦ ПРАВИЛЬНО

Частенько на підбір матраца йде більше часу, ніж на купівлю самого ліжка. Адже для звичайної людини матраци між собою особливо не відрізняються, хіба що ціною. І багато хто керується при виборі саме цим чинником. Що в корені невірно і може зіпсувати сон навіть на самому кращому ліжку.

              

Щоб вибрати матрац, необхідно знати критерії, по яких їх розрізняють.

1. Міра жорсткості : матраци можуть бути м'якими, середній жорсткості і жорсткими: це можна відчути, якщо прилягти на матрац. Жорсткість матраца залежить від його наповнення:

Основою для м'яких матраців є такі матеріали як латекс, еластичний пенополиуретан та ін., які забезпечують відчуття м'якості для усього тіла. Анатомічні матраци, що повторюють контури тіла, дозволяють м'язам повністю розслабитися.

         

Матраци середньої жорсткості зазвичай мають у своїй конструкції пружинний блок, наповнені латексом, і іншими схожими матеріалами. Це найбільш популярний вид матраців, який підходить для більшості людей. Це особливо важливо при виборі матраца для двоспального ліжка, коли необхідно враховувати побажання обох партнерів.

        \

Жорсткі матраци можуть бути як з пружинами, так і без них. Вони витримують значні навантаження, тому підходять для великих людей. Також такі матраци рекомендуються підліткам: в період формування хребта дуже важливо правильно розподіляти навантаження на нього навіть уві сні. Наповнювачами для жорстких матраців є плити з кокосових волокон або з дорожчих волокон агави, кінського волоса.

        

Для тих, що сумніваються у своєму виборі існує можливість придбати двосторонній матрац. Наповнювачі з різних його сторін відрізняються, що дає можливість випробувати і м'який, і жорсткий варіант.

         

2. Пружинний блок в матрацах або його відсутність.

  • Матраци без пружин підрозділяються на монолітні - що складаються з одного шару наповнювача, і комбіновані.
  • Пружинний блок може бути залежним або незалежним. У першому випадку пружини сполучені в одну систему, в другому - кожна пружина поміщена в окремий чохол, що дозволяє матрацу краще підлаштовуватися під анатомію тіла сплячої людини.

2. Вплив на здоров'я і самопочуття людини. Матраци можуть бути звичайними або ортопедичними. Ортопедичні матраци допомагають попередити розвиток захворювань спини або ослабити вже наявні неприємні відчуття в хребті.

                           

Пам'ятайте, ніколи не вважайте час для сну витраченим в порожній. Хороший сон - запорука вашого здоров'я, гарного зовнішнього вигляду і настрою.